قیمت موتور برق بنزینی

قیمت موتور برق بنزینی

موتور برق وسیله ای لازم در مواقع بحرانی

 

تهیه یک موتور برق بنزینی شاید در نظر اول واجب به نظر نرسد؛ اما در مواقع بحرانی کمبودش حس خواهد شد. شناخت خوب از یک موتور برق و اجزای آن و البته قیمت موتور برق بنزینی می تواند ما را به این نتیجه برساند که وجود موتور برق لازم است حتی اگر برای مدت ها از آن استفاده نشود. وجود موتور برق در وهله اول برای مراکز حساس مثل بیمارستان ها واجب است. پیش آمدن یک زلزله یا آتش سوزی عظیم موجب قطعی برق خواهد شد. بنابراین برای قطع نشدن خدمات، مراکز خدماتی باید به فعالیت خود ادامه دهند و مردم را در حادثه تنها نگذارند. قطع نشدن جریان زندگی و بازگشت به حالت اولیه با وجود چند موتور برق آسان می شود. در اینجا این سوال پیش می آید که برای تهیه یک موتور برق چه نوع و مدلی از آن بهتر است و بهتر می تواند مشکلات را حل کند؟ برای پاسخ دادن به این سوال ابتدا باید با انواع آن و قطعات و قیمت موتور برق بنزینی آشنا شد و بعد تصمیم گیری نمود.

 

 

@val3

 

 

 

انواع موتور برق

 

موتور برق ها به سه دسته تقسیم می شوند:

• دیزلی

• بنزینی

• گاز سوز

هر سه نوع این موتور ها مزیت های مربوط به خود را دارند که آن ها را از هم متمایز می کند. موتور برق انرژی حاصل از احتراق سوخت را به الکتریسیته تبدیل می کند و در انجام این فرایند از قطعات زیادی بهره می برد. قطعات موتور برق به شرح زیر است:

1) ساسات 2) کلید استارت 3) ولت متر 4) اتصال زمین 5) خروجی AC ژنراتور 6) کلید محافظ بار 7) ژنراتور 8) دریچه پر کن روغن 9) موتور 10) دریچه تخلیه روغن 11) محل اتصال گاز 12) شیر قطع و وصل گاز 13) صفحات محافظ 14) شمع 15) شلنگ 16) میکسر گاز 17) دستگیره استارت دستی 18) استارت دستی 19) شاسی و بدنه دستگاه 20) فیلتر هوا 21) انباره اگزوز.

تمامی موارد ذکر شده و مدل آن ها در مدل نهایی موتور، میزان توان تولید برق، عمر مفید دستگاه، میزان سوخت مصرفی و البته بر قیمت موتور برق بنزینی موثرند.

 

 

@val3

 

 

 

موتور برق بنزینی یا دیزلی

 

اصولا نمی توان این دو نوع موتور را با هم مقایسه کرد. دلیل این امر هم بستگی به شرایط استفاده دارد. برای خرید موتور برق باید به شرایطی که دارید توجه کنید؛ یعنی نکاتی مثل نوع مصرف اعم از این که خانگی باشد یا تجاری را بدانید. ویژگی های هر موتور برقی با هر مدلی را از فروشنده بپرسید. برای مثال در هنگام خرید متوجه این نکته باشید که دود ناشی از سوختن گازوئیل بسیار زیاد است ولی در عوض مصرف سوخت آن نسبت به موتور برق بنزینی کمتر است. هم چنین باید بدانید موتور برقی که مورد نیاز شما است با چه سیستمی خنک خواهد شد. برخی از موتور برق ها با گردش هوا خنک می شوند و برخی دیگر با گردش آب. اگر در نظر دارید که برای ساعات متمادی از موتور برق استفاده کنید بهتر است نوع خنک کننده با گردش آب را خریداری کنید. برای درک بهتر از انتخاب یک موتور برق به مثال حادثه ها برمی گردیم. فرض کنید دو زلزله هم زمان در یک شهر بزرگ و در یک شهر کوچک اتفاق می افتد. در این شرایط وضعیت خدمات خوب نیست و برق هم قطع است. با توجه به این که بنزین بیشتر در شهر های بزرگ در دسترس است و گازوئیل بیشتر در شهر های کوچک، باید برای راه انداختن دوباره برق در شهر بزرگ از موتور برق بنزینی و در شهر کوچک از موتور برق گازوئیلی استفاده کرد. این مثال تنها گوشه ای از نکاتی است که هنگام خرید باید به آن توجه کنید.

 

خرید موتور برق بنزینی

 

برای خرید یک موتور برق بنزینی و تخمین حدودی قیمت موتور برق بنزینی باید در هنگام خرید نکات گفته شده را به یاد داشته باشید. هم چنین باید محاسبه گر خوبی باشید. باید بدانید فضایی که می خواهید برای آن ژنراتور بخرید، به چه ژنراتوری با چه توانی احتیاج دارد. اصلی ترین مشخص کننده تفاوت قیمت موتور برق بنزینی توان موتور آن ها است. اگر شما بدانید که موتور برقی را که می خواهید چه میزان توانی باید داشته باشد، راحت تر می توانید از میان مدل ها ژنراتور مورد نظر خود را بیابید. برای مثال یکی از موارد استفاده ی موتور برق ها تامین برق پمپ آب و کشیدن آب از چاه است که در روستا ها زیاد دیده می شود. بنابراین موتور باید توان بالایی برای انجام کار داشته باشد. طبیعی است که هر چه توان بالا تر رود قیمت موتور برق بنزینی هم افزایش خواهد یافت؛ اما قیمت موتور برق بنزینی محدود به این عامل نیست. طراحی بدنه و تجهیزات ژنراتور ها یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت موتور برق بنزینی است. شرکت های سازنده ژنراتور ها سعی می کنند طرح مخصوص به خود را طراحی کنند و بسازند. طرح یک مدل اختصاصی به آن ها کمک می کند تا هم در بازار شناخته شوند، هم بتوانند محصول خود را با قیمت خوبی بفروشند. با جست و جو میان اسامی شرکت های مختلف براحتی می توانید به این نکته پی ببرید. شرکت ها حتی با رنگ هایی که برای ژنراتور هایشان استفاده می کنند شناخته می شوند و محصولاتشان را متمایز نشان می دهند. بنابراین شرکتی هم که شما از آن قصد خرید دارید بر قیمت موتور برق بنزینی تاثیر گذار خواهد بود. در این میان از مدل هایی که برای مصارف خاص تری استفاده می شوند هم نباید غافل شد. برای مثال هنگامی که مجبور به استفاده از موتور برق هستید و می خواهید از تلویزیون و یا کامپیوتر استفاده کنید، باید از رسیدن نوسانات برق به دستگاه جلو گیری کنید. به همین منظور نوع ژنراتور شما باید اینورتر باشد تا با تبدیل برق دی سی به ای سی برقی بدون نوسان و خالص در اختیارتان قرار گیرد.

 

موتور برق بنزینی مدل اینورتر به گونه ای ساخته می شوند که جمع و جور و سبک وزن باشند. آنها مخزن سوخت بزرگ و سنگینی ندارند و نتیجه بارز آن زمان کمتری برای کار است. موتورهای کم مصرف Inverter Generator و توانایی آنها در تنظیم دور موتور به این معنی است که آنها از سوخت به طور کارآمدتری استفاده می کنند. پس انداز آنها در مصرف سوخت می تواند تا 40٪ باشد. زمان اجرای آنها 8 تا 10 ساعت است و به طور کلی بیش از حد مناسب است.

 

 

@val3
برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *