موتوژن چیست؟

موتوژن چیست؟

کمتر صنعتگری است که نام این دو برند را نشنیده باشد. دو برند بسیار با کیفیت ایرانی که در سال های اخیر توانسته اند جایگاه ویژه ای در صنعت باز کرده و در صادرات به کشور های خارجی هم موفقیت های بزرگی داشته باشند.

الکتروموتور جمکو عموماً الکتروموتورهای پوسته چدن با توان های بالا تولید می کند و در سایز های بزرگ میتوان از آن به عنوان یک برند شایسته و خوب ایرانی یاد کرد.

همچنین الکتروموتور موتوژن که در تبریز تولید می شود هم برندی بسیار کار آمد و خوب است که از 0.18 کیلووات به بالا تولید می کند.

یکی از با آوازه ترین شرکت ها در خاورمیانه شرکت موتوژن تبریز است که زمینه فعالیت این شرکت در تولید الکتروموتور و همچنین طراحی است. شرکت موتوژن تبریز فعالیت خودش را در چیزی حدود 45 سال پیش شروع کرد. در ابتدا این شرکت تحت عنوان گلد الکتریک اغاز به کار کرد ولی در سال 1354 به موتوژن تغییر نام پیدا کرد.

الکتروموتور موتوژن با پشتوانه 40 ساله خودش همراه با پرسنل با تجربه و متخصص و توانایی های تولیدی خود می تواند از انواع الکتروموتور سه فاز، الکتروموتور تک فاز و الکتروموتورهای خاصی جهت مصارف مختلف صنعتی و خانگی با توجه به نیاز مشتری طراحی و تولید کند.

استانداردهایی الکتروموتور های شرکت موتوژن چیست

با توجه به اصول نوین صنعت و تولید و آزمایشات استاندارد توانسته گواهی ISO 9001 – 2008 را از سازمان SGS سويیس دریافت کند.

شرکت موتوژن در حال حاظر بیشتر از 2 میلیون دینام سه فاز و تک فاز را براساس استانداد های بین المللی ماننده DIN و NEMA و IEC در صنعت و مصارف خانگی، تولید و به بازار های ایران و دیگر کشور ها ارایه میکند.

شرکت موتوژن تا سال 1369 به صورت یک شرکت خصوصی به کار خود ادامه میداد اما بعد از این سال به بعد و با گسترده شدن و پیشرفت آن، به یک کمپانی با سهامی عام تبدیل شد و به صورت رسمی به ثبت رسید و هم اکنون در قسمت غربی شهر تبریز واقع شده است.

انواع الکتروموتور موتوژن چیست؟

  • انواع الکتروموتور های سه فاز که دارای بدنه آلومینیومی هستند.
  • انواع الکتروموتور های سه فاز که دارای بدنه چدنی هستند
  • انواع اقسام الکتروموتور های تک فاز دو خازنه
  • انواع الکتروموتور های تک فاز خازن دائم
  • انواع مختلف الکتروموتور های مربوط به کولر و دستگاه های خنک کننده
  • الکتروپمپ های صنعتی
  • انواع الکتروموتور های دارای مشعل گازی و یا گازوئیلی
  • انواع مختلف الکتروپمپ

1- الکتروموتور موتوژن سه فاز الومینیومی

این الکتروموتورها با دو مدل یک دور و دو دور تولید می شوند.

ویژگی الکتروموتور موتوژن تک دور

الکتروموتور موتوژن تک دور به صورت الکتروموتورهایی با پوسته الومینیومی که استاندارد های IEC34 را شامل می شود، ارایه میشوند.

ویژگی بسیار مهم دیگر این الکتروموتورها که به صورت سه فاز طراحی شده این است که روتورشان به صورت قفس سنجابی است، و با توجه به اینکه دارای فن خنک کننده میباشند میتوان از این الکتروموتورها به صورت دائم استفاده کرد.

الکتروموتورهای موتوژن تک دور یک سری ویژگی ها شبیه به مدل دینام دو دور دارند با این تفاوت که با توجه به نوع کاربری ویژه خود تعداد دور تغییر می کند.

 

 

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *