گیربکس نانوایی

گیربکس نانوایی

به‌طورکلی گیربکس‌های صنعتی کاربرد فراوانی در زندگی روزمره انسان‌ها دارند که با توجه به تنوع و گستردگی زیاد گیربکس‌های صنعتی و کاربردهای مختلف آن، این نیاز و پرسش اساسی به وجود آمده است که متناسب با نوع کاربری موردنظر شما، بهترین گزینه برای انتخاب گیربکس، چه گیربکسی است؟ گیربکس نانوایی یکی از این دسته گیربکس‌هاست. یکی از انواع پرکاربرد گیربکس‌ها، گیربکس نانوایی است که با توجه به مهم بودن صنعت نان، انتخاب بهترین گیربکس برای فر نانوایی مسئله‌ای بسیار مهم و قابل‌بررسی محسوب می‌شود.

گیربکس حلزونی نرمال سایز 86

به‌طورکلی از بین گیربکس‌ صنعتی موجود در بازار، با توجه به نیاز مشتریان و تجربه گروه تکنو سعدی در ارائه بهترین گیربکس متناسب با نیاز مشتری، گیربکس حلزونی که در بازار به اسم VF نرمال شناخته می‌شود و محصول شرکت سهند اصفهان است، بهترین گیربکس برای استفاده در فر نانوایی‌ها است. از بین سایزهای موجود در سری VF، با توجه به حجم و ابعاد دستگاه‌های نانوایی و همچنین ازلحاظ قیمتی، سایز 86 بهترین سایز برای استفاده به‌عنوان گیربکس نانوایی است که با توجه به نیاز شما، در نسبت‌های مختلف موجود است.

اگر گیربکس VF86 با نسبت 56 را خریداری بفرمایید و به الکتروموتور 1400 دور مناسب با آن متصل نمایید، درنهایت 25 دور در دقیقه خروجی خواهید داشت که دور بالایی است. برای کنترل دور ماشین دوار نانوایی علاوه بر موتور و گیربکس از کنترل دور یا اینورتر استفاده می‌کنند. به کمک اینورتر شما می‌توانید دور خروجی گیربکس را به‌دلخواه تغییر دهید. لازم به ذکر است که ورودی این نوع گیربکس به‌صورت سالید شفت و خروجی آن به‌صورت هالو شفت است. همچنین سری VF، به‌صورت پایه‌دار بوده که درصورت نیاز می‌توانید گیربکس فلانچ دار خریداری کنید این امکان برای ورودی و خروجی مهیاست.

ابعاد گیربکس 86 وی اف برای نانوایی

جهت انتخاب دقیق‌تر و تطبیق ابعاد گیربکس با دستگاه نانوایی ابعاد دقیق گیربکس سایز 86 به شرح ذیل است:

  • قطر شفت ورودی 24 میلی‌متر
  • قطر شافت خروجی 35 میلی‌متر
  • دور خروجی با موتور 1400 دور؛ 14، 17، 18، 19، 20، 24، 28، 30، 35، 47، 58، 70، 93، 120، 140، 186، 200 می‌تواند باشد.
  • فریم الکتروموتور معادل 90 است.

جنس دنده گیربکس فسفر برنج است، ماردون فولادی است و پوسته می‌تواند آلومینیوم یا چدن باشد؛ که برای مصارف سبک مثل گیربکس فر نانوایی همان آلومینیوم کافی است.

معایب گیربکس استوک نانوایی

با توجه به اینکه دور تنور نانوایی مهم است که یکنواخت باشد، لقی گیربکس ممکن است باعث تغییر دور در تنور گردان شده و مشکل‌زا شود. ازاین‌رو استفاده از گیربکس دست‌دوم برای نانوایی اصلاً توصیه نمی‌شود. البته باید توجه داشت که اگر گیربکس کارنکرده باشد یا دنده‌ها آسیبی ندیده باشد، از گیربکس استوک می‌توان برای تنور نانوایی هم استفاده کرد.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *